Menu


Indeks serwisuIndeks tematycznyBaofeng UV-5R
Programowanie kanału lokalnego
Uwaga ogólna: Wartości zawierające kropkę dziesiętną w polach RX Frequency i TX Frequency wprowadzamy ZAWSZE ZE ZNAKIEM KROPKI A NIE PRZECINKA, w przeciwnym razie najczęściej program sygnalizuje błąd i natychmiast zamyka się !!!
 
Zaczynamy od wprowadzenia częstotliwości w polu RX Frequency
 

 
Po wprowadzeniu częstotliwości edytor automatycznie uzupełnia pozostałe wartości w polach programowanego kanału.
 

 
Dalsze kroki to zmiana pozostałych parametrów programowanego kanału.
Klikamy na odpowiednie pole i z listy wybieramy wartość np. zmieniamy moc nadawania w polu TX Power z HIGH - dużej (4 W) na LOW - małą (1 W)
 

 
Kolejne pole dotyczy szerokości kanału W/N, mamy tu do wyboru W (Wide) - szeroki lub N (Narrow) - wąski.
 

 
Następne pole to ustawienie tonu identyfikacyjnego S-CODE w polu PTT-ID. Jest to funkcja profesjonalna i rzadko wykorzystywana w łącznościach amatorskich. Wyjaśniona jest dokładnie w opisie menu 19.
 

 
Kolejne pole to BusyLock, które wprowadza blokadę nadawania w zajętym kanale. Jest to funkcja profesjonalna rzadko używana w łącznościach amatorskich.


 
Pole Scan_Add służy do dodania lub wykluczenia kanału podczas skanowania w trybie kanałowym (MR).
 

 
Pole SigCode służy do wyboru tonu DTMF. Jest to funkcja profesjonalna rzadko używana w łącznościach amatorskich. Opisana jest w menu 17.
 

 
W ostatnim polu wprowadzamy z klawiatury 7-znakową nazwę kanału. Wyświetlanie nazw ustawiamy osobno dla kanału A i B wyświetlacza w menu 21 i 22.
 

 
Wykasowanie wprowadzonej częstotliwości w polu RX Frequency i zatwierdzenie klawiszem Enter powoduje wykasowanie wszystkich pól programowanego kanału co daje nam możliwość jego powtórnego zaprogramowania.
 

 

 
 Powrót


 
Free counters!