Menu

Czasopisma krótkofalarskie

Dział krajowy

   Biuletyny      Informatory      Elektronika      Komputery, Internet      Pozostałe   
 Krótkofalarstwo
Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl
 
Świat Radio jest miesięcznikiem adresowanym do wszystkich użytkowników eteru, czyli profesjonalistów związanych z radiokomunikacją i telekomunikacją oraz amatorów (radiosłuchaczy, krótkofalowców, CB-stów...). Podstawowym działem ŚR są TESTY, gdzie co miesiąc są zamieszczane testy sprzętu radiowego, takiego jak transceivery, radiotelefony, telefony komórkowe, anteny, przyrządy pomiarowe... przeznaczone zarówno do pracy profesjonalnej, jak i na pasmach amatorskich. W dziale ROZGŁOŚNIE czytelnik znajdzie opisy krajowych i zagranicznych rozgłośni radiowych, nawet od strony "kuchni", a także aktualne wykazy częstotliwości pracy stacji radiowych. W dziale WYDARZENIA informujemy czytelników o zorganizowanych targach, wystawach, seminariach dotyczących głównie telekomunikacji i radia. Dla kolekcjonerów starych odbiorników radiowych przygotowujemy opisy firm oraz przedwojennych radioodbiorników w dziale RADIO RETRO. W dziale ŚWIAT CB czytelnicy zainteresowani łącznością w pasmie obywatelskim znajdą opisy klubów DX-owych, krajowych i zagranicznych, a także sprawy techniczne, np. opisy usprawnień sprzętu oraz różne metody eliminowania zakłóceń radiowych. Krótkofalowcy w dziale KRÓTKOFALOWIEC znajdą aktualne wiadomości PZK, informacje z życia klubów, opisy nowych technik łączności: SSTV, ATV, Packet Radio, TCPIP..., a także podstawowe wiadomości przygotowujące do egzaminu na licencję krótkofalarską. Dla zwolenników wykorzystania do łączności komputera przygotowujemy co miesiąc wiadomości w działach INTERNET oraz RADIO + KOMPUTER, a dla entuzjastów sportów radiowych przedstawiamy w działach ZAWODY oraz DYPLOMY regulaminy ciekawych zawodów oraz warunki uzyskania atrakcyjnych dyplomów. W dziale HOBBY co miesiąc zamieszczamy opisy urządzeń do samodzielnego wykonania: sprzętu nadawczo-odbiorczego, pomiarowego, anten, a także wybranych kitów oferowanych przez Korporację AVT. Szczególnym zainteresowaniem naszych czytelników cieszą się działy PORADY (są to odpowiedzi na pytania z zakresu techniki radiowej zadawane w listach) oraz RYNEK I GIEŁDA, gdzie są zamieszczane zarówno małe reklamy firmowe, jak i krótkie ogłoszenia kupna i sprzedaży sprzętu radiowego. W dziale RECENZJE są prezentowane najnowsze książki z zakresu radiotechniki dostępne w księgarniach oraz w sprzedaży wysyłkowej AVT. Raz na kwartał na łamach miesięcznika są organizowane konkursy z cennymi nagrodami fundowanymi przez firmy reklamujące się na łamach ŚR.
MK QTC
qtc.radio.org.pl/
 
Mam zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzania naszej internetowej witryny. Zachęcam do korzystania z linków - bezpośrednich połączeń z najbardziej ciekawymi i pożytecznymi miejscami, uaktualnianymi na bieżąco o nowe dane. Chętnie też zamieścimy Państwa interesujące adresy stron WWW. Sądzę, że ciekawym miejscem będzie dział "Wiadomości", gdzie zamieszczać będziemy wszelkie pilne informacje - jeszcze przed opublikowaniem ich na łamach MK QTC. Ta strona jest także otwarta dla Czytelników naszego miesięcznika. Zachęcam więc do nadsyłania pocztą elektroniczną danych, które w trybie pilnym należy "wystawić" w naszej witrynie.
Internetowa strona nie zastąpi naszego "papierowego" Magazynu, który na 36 stronach co miesiąc serwuje ogromną porcję informacji pożytecznych dla każdego krótkofalowca. Chcemy tylko sygnalizować niektóre zagadnienia, których pełne rozwinięcie zawsze znajdzie się na łamach najbliższego numeru MK QTC.
Sylwester Jarkiewicz SP2FAP
redaktor naczelny
 
Krótkofalowiec Polski
Krótkofalowiec Polski
 
KOLEŻANKI I KOLEDZY
Oto nowa postać internetowej wersji Krótkofalowca Polskiego. Nie wszystko jeszcze jest tak, jak chcielibyśmy, żeby było. Z pewnością jest tu trochę błędów powstałych przy ręcznym przenoszeniu plików. Proszę o wyrozumiałość i podpowiedzi o zauważonych niedociągnięciach. Mam nadzieję, że nowa forma Krótkofalowca Polskiego przypadnie Wam do gustu i będziecie tu zaglądać często. Uzupełniłem, chyba, wszystkie dostępne mi teksty. Wpiąłem wiele zdjęć. Przyjemnej lektury.
73
Czesław
sp2ukb
 
Krótkofalowiec Wielkopolski
Krótkofalowiec Wielkopolski
 
Pozycje archiwalne

     
   Krótkofalarstwo      Informatory      Elektronika      Komputery, Internet      Pozostałe   
 Biuletyny
  Bydgoski Biuletyn Mikrofalowy
Link
 
  Biuletyny Polskiej Grupy APRS
Link
 
  Radiowy Biuletyn Informacyjny RBI
Link
 
  Biuletyn OT PZK w Lublinie
Link
 
   Krótkofalarstwo       Biuletyny      Elektronika      Komputery, Internet      Pozostałe   
 Informatory
Informator SP-DX Clubu
Archiwum
Internetowa wersja Informatora CQDX - biuletynu informacyjnego SP-DX Klubu zawiera pełne, publikowane co miesiąc informacje pochodzące z Redakcji CQDX z Warszawy. CQDX jest organem informacyjnym SPDX Klubu. Informatory otrzymywane są z redakcji w Warszawie poprzez Internet i są następnie przetwarzane do postaci stron www ( w html-u ) w standardzie kodowania polskich liter ISO-8859-2. Wersja internetowa zawiera komplet informacji wraz z informacjami dx-owymi, adresami stacji i QSL-managerów. Wprowadzane zmiany w stosunku do wersji "papierowej" dotyczą jedynie formy graficznej i formatowania, a nie tresci merytorycznej. Ostatni numer CQDX # 43 wydawany w redakcji we Wrocławiu (SP6ECA ) ukazał się w październiku 1999r. Od listopada 1999r. redakcja CQDX znajduje się w Warszawie.
 
   Krótkofalarstwo       Biuletyny      Informatory      Komputery, Internet      Pozostałe   
 Elektronika
Elektronika Praktyczna
http://www.ep.com.pl
 
Elektronika Praktyczna on/off Line jest nieco zmodyfikowaną wersją "klasycznej" Elektroniki Praktycznej, wzbogaconą o dwie (lub okazjonalnie więcej) płyty CD-ROM oraz 4-stronicową wkładkę On/Off Line. Na płytach są publikowane katalogi producentów podzespołów elektronicznych (co miesiąc przynajmniej jeden) oraz materiały uzupełniające do artykułów opublikowanych w miesięczniku (m.in. wzory płytek drukowanych, oprogramowanie do opisywanych projektów, specyficzne materiały katalogowe, a także zbiory oprogramowania dla elektroników).
Podobnie do swojej starszej "siostry" EPo/oL jest miesięcznikiem adresowanym do szerokiej grupy średnio i mocno zaawansowanych amatorów oraz kadry inżynierskiej i konstruktorów pragnących mieć stały kontakt z nowościami światowej elektroniki. Od początku istnienia podstawowym działem EP są "Projekty", gdzie co miesiąc prezentowane jest kilka projektów urządzeń opracowanych w firmowym laboratorium. Są to urządzenia zaawansowane konstrukcyjnie, a ich projektanci bardzo często korzystają z podzespołów stanowiących awangardę współczesnej elektroniki (układy CPLD, FPGA, mikrokontrolery, Touch Memory, USB). Projekty łatwiejsze w wykonaniu prezentowane są w dziale "Miniprojekty". Do projektów prezentowanych w tych działach firma AVT oferuje płytki drukowane i zestawy elementów (można je kupić w internetowym sklepie www.sklep.avt.com.pl), dzięki czemu ich samodzielne wykonanie jest stosunkowo łatwe.
Czytelnicy, których doświadczenie pozwala na samodzielne opracowywanie konstrukcji prezentują swoje urządzenia w dziale "Projekty Czytelników".
Dobrą orientację o ofercie rynkowej zapewnia Czytelnikom EP dział zatytułowany "Sprzęt". W jego ramach publikowane są przeglądowe artykuły poświęcone wybranym grupom narzędzi i oprogramowania dla elektroników, dostępnym na krajowym rynku. Podobną rolę spełnia "Info-kraj" i - w odniesieniu do rynku światowego - "Info-Świat". Jest to cenne źródło aktualnych informacji profesjonalnych dla producentów i handlowców.
Dzięki "Bibliotece EP" informujemy Czytelników o najciekawszych pozycjach literatury związanej z elektroniką. Wiele innych działów pojawia się okazjonalnie, dzięki czemu Elektronika Praktyczna dynamicznie dostosowuje swoją treść do szybko zmieniających się realiów rynkowych. Dla firm i Czytelników poszukujących łatwo dostępnej, skondensowanej informacji o producentach i dystrybutorach określonych produktów bardzo pomocny jest Ekspresowy Informator Elektroniczny podający kontakty do polskich firm elektronicznych w formie łatwo czytelnej tabeli.
Elektronika dla Wszystkich
http://www.edw.com.pl
 
Miesięcznik popularno-naukowy dla początkujących i średniozaawansowanych elektroników w każdym wieku. W niezwykle przystępny sposób dostarcza rzetelnej wiedzy o wszystkim, co jest ważne w elektronice. Prościej już nie można! Znajdziesz w niej m.in.: * Praktyczne układy do samodzielnego montażu o różnym stopniu skomplikowania
* Interesujące artykuły i cykle obejmujące: elektronikę od podstaw, podzespoły, układy cyfrowe i analogowe, mikroprocesory, projektowanie, nagłośnienie, krótkofalarstwo i in.
* Wciągającą w praktyczne działania Szkołę Konstruktorów
* Mikroprocesorową Oślą łączkę, która przekona Cię, że nie ma powodów bać się mikroprocesorów
* Forum Czytelników - interesujące i pomysłowe projekty nadsyłane przez Czytelników
* Skrzynkę Porad - niezwykłe źródło wiedzy dla amatorów i zaawansowanych
* Magazyn Elektroniki Użytkowej - pomoże Ci poznać i zrozumieć sprzęt
Elektronik
http://www.elektronik.com.pl
 
Magazyn Elektronik adresowany jest do polskich menedżerów, naukowców, techników, konstruktorów i handlowców zajmujących się elektroniką oraz do wszystkich polskich firm elektronicznych, a także do instytutów i uczelni oraz organizacji i stowarzyszeń związanych z elektroniką. Atrakcyjna forma wydawnicza, trafny dobór tematów i dobry poziom ich prezentacji, a także aktualność przekazywanych informacji i niekonwencjonalny, żywy sposób redagowania pisma jest atutem zespołu redakcyjnego magazynu. Na swych łamach Elektronik upowszechnia wiedzę o nowych technikach, technologiach i produktach. Omawiane są najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia oraz trendy i tendencje badawczo-rozwojowe i rynkowe w branży elektronicznej w kraju i na świecie. Przedstawiani są ludzie, dla których elektronika jest pasją i sensem życia. Prezentowane są małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz instytucje naukowo-badawcze działające w obszarze elektroniki. Elektronik analizuje poszczególne segmenty rynku branży elektronicznej. Najbardziej aktualne oraz najważniejsze światowe i krajowe wydarzenia i wiadomości. Najnowsze informacje o charakterze technicznym, przedstawiane są szerzej, w działach technika oraz gospodarka. W dziale nowe produkty, zamieszczane są krótkie notatki o nowościach w dziedzinie podzespołów elektronicznych. Zamieszczone notatki techniczne objęte są systemem informacji zwrotnej. W każdym numerze Elektronika przedstawiane są poglądy, opinie i oceny ludzi związanych zawodowo z elektroniką (wywiad miesiąca), a także raporty dotyczące działalności polskich producentów i dystrybutorów w wybranych (innych dla każdego wydania Elektronika) dziedzinach elektroniki. Elektronik ma także swoje wydanie elektroniczne, przedstawiające między innymi najciekawsze teksty z numeru bieżącego, archiwum wszystkich informacji dotyczących nowych produktów i Kalendarz Imprez Targowych i Konferencji. Od października 2001 roku, partnerem internetowym Elektronika jest Internetowy Serwis Informacji Handlowej www.automatyka.pl
 
 
 
   
 
   Krótkofalarstwo       Biuletyny      Informatory      Elektronika      Pozostałe   
 Komputery, Internet
 
 
 
   Krótkofalarstwo       Biuletyny      Informatory      Elektronika      Komputery, Internet   
 Pozostałe
 
 
Free counters!